گروه حمل و نقل لجستیک

فعالیت دپارتمان حمل‌ونقل و لجستیک هلدینگ، در حوزه ارائه خدمات حمل‌ونقل کالا و بار (داخلی و بین‌المللی) و نیز ارائه خدمات پشتیبانی حمل‌ونقل و لجستیک متمرکز شده است. در حوزه خدمات حمل‌ونقل کالا، شرکت جهش ترابر جنوب (در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای و داخلی)، جهش ریل (در زمینه حمل‌ونقل ریلی) و آبرون بار (در زمینه حمل‌ونقل بین‌المللی)، فعال می‌باشند و طی دهه گذشته با در اختیار داشتن صدها دستگاه کامیون و تریلی ملکی و حدود دو هزار خودرو استیجاری، میلیونها تن کالا را به اقصی نقاط کشور و منطقه حمل نموده‌اند. در حوزه خدمات لجستیک پشتیبانی حمل‌ونقل و ترانزیت پروژه‌هایی مانند پارک‌های لجستیک و پایانه‌ها و شهرک‌های حمل‌ونقل چندمنظوره، مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی (جهت ارائه خدمات اقامتی، رفاهی، بهداشتی و درمانی و اورژانس، تعمیرگاهی، سوخت‌رسانی و...) در قالب طراحی، ساخت و یا بهره‌برداری، تعریف شده و مورد اقدام قرارگرفته است. تعریف مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در چندین نقطه کشور، تعریف پایانه بار شرق تهران، تعریف و اجرای پایانه بار سیرجان و مشارکت در تعریف پروژه‌ های خدمات حمل‌ونقل و لجستیک محور شرق (چابهار) بخشی از پروژه های تعریف شده این دپارتمان هستند. شرکت رباط همسفران پارس به صورت تخصصی در زمینه خدمات تخصصی پشتیبانی حمل‌ونقل و لجستیک فعالیت می‌نماید.

حمل و نقل جاده ای و حمل و نقل فوق سنگین

-حمل‌ونقل جاده‌ای-

در راستای خدمات فورواردری در زمینه حمل‌ونقل، هلدینگ جهش توسعه ایرانیان دارای چندین پایانه اختصاصی در نقاط مختلف کشور می‌باشد که ازجمله آن‌ها می‌توان به پایانه باربری شرق تهران واقع در ابتدای جاده‌ی خاوران، پایانه باربری سیرجان، پایانه باربری نیزار قم (در مجاورت کارخانه فولاد غرب آسیا)، پایانه باربری خواف (درمجاورت کارخانه سیمان غرب آسیا) و پایانه باربری بندرعباس (واقع در کیلومتر 17 جاده سیرجان) اشاره نمود، که تمامی مراحل جانمایی، ساخت و همچنین بهره‌برداری به‌صورت کامل توسط شرکت‌های هلدینگ صورت پذیرفته است. شرکت جهش ترابر جنوب از معدود شرکت‌هایی است که مجوز صدور بارنامه در سراسر کشور را دارا می باشد. ناوگان این شرکت متشکل از 2700 دستگاه کامیون کفی، جفت، تریلر و یخچال دار و تانکر بوده و توانایی حمل انواع محمولات را داراست. همچنین شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی آبرون بار با در اختیار داشتن ناوگانی مجهز، توانایی حمل ‌ونقل انواع محمولات را به اقصی نقاط دنیا دارد.

-حمل و نقل فوق‌سنگین-

هلدینگ جهش توسعه ایرانیان در زمینه ی حمل و نقل فوق سنگین با بهره‌گیری از کادری مجرب و همچنین تجهیزات مدرن و استاندارد شامل 20 محور بوژی،کمرشکن و کشنده پرقدرت و همچنین انواع جرثقیل و امکانات تخلیه و بارگیری توانمندی لازم را برای انتقال محمولات ترافیکی و فوق سنگین را دارد.

حمل و نقل ریلی

شرکت جهش ریل (سهامی خاص) با موضوع فعالیت در زمینه‌ی حمل‌ونقل ریلی، تهیه و تأمین انواع قطعات و تجهیزات، ماشین‌آلات و ادوات ریلی و انجام کلیه فعالیت‌های بازرگانی (مربوط به حوزه حمل ‌و نقل ریلی) تأسیس گردیده است. اخذ سفارش و جابجایی و حمل انواع محمولات در شبکه ریلی کشور، و همچنین تامین قطعات و تجهیزات ریلی از جمله قطعات اصلی بوژی مدل 18-100 واگن‌های باری، و مشارکت در تولید واگن‌های حمل بار از مهم‌ترین پروژه‌های انجام شده توسط شرکت جهش ریل می‌باشد.

عرضه کننده قطعات یدکی بوژی
واگن های تولیدی شرکت با مشارک وتگن پارس اراک
حمل محصولات توسط شرکت جهش ریل به نقاط مختلف کشور

خدمات لجستیک

تعریف پروژه های مربوط به خدمات لجستیک و پشتیبانی حمل و نقل و ترانزیت کالا مانند پارک های لجستیک، پایانه‌ها و شهرک های حمل و نقل چند منظوره، مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی (برای ارائه خدمات اقامتی، رفاهی، بهداشتی و درمانی و اورژانس، تعمیرگاهی، سوخت رسانی و اطفای حریق) در قالب طراحی، ساخت و یا بهره‌برداری از جمله فعالیت‌های تعریف شده هلدینگ جهش توسعه ایرانیان می‌باشد. شرکت رباط همسفران پارس که در سال 1385 تاسیس گردیده ماموریت تعریف و اجرای پروژه در حوزه خدمات لجستیک را بر عهده دارد.

برخی از پروژه های تعریف و اجرا شده عبارتند از: مجتمع خدمات رفاهی بین راهی ارومیه، پایانه باربری شرق تهران، پایانه باربری سیرجان، طراحی و احداث پروژه عظیم پارک لجستیک چابهار در قالب کنسرسیومی بین المللی متشکل از پنج سازمان و شرکت ایرانی و خارجی.

پارک لجستیک چابهار

پارک لجستیک چابهار در محدوده منطقه آزاد چابهار در زمینی به وسعت حدود دویست هکتار باهدف ایجاد زنجیره تجارت و حمل‌ونقل بین‌المللی در محدوده فراگیر طرح توسعه محور شرق (از اقیانوس هند تا حوزه CIS و روسیه) توسط شرکت رباط همسفران پارس تعریف و در قالب یک کنسرسیوم بین‌المللی اجرا می‌شود. پارک لجستیک چابهار در مجاورت بندر شهید کلانتری و باقابلیت اتصال به راه‌آهن چابهار طراحی و جانمایی گردیده است. کاربری‌های پیش‌بینی‌شده در سایت پارک لجستیک، شامل انبارهای عمومی بین مدی، سردخانه، انبارهای تخصصی نگهداری کالاها به‌صورت مایع و فله، انبارهای کانتینری، پارکینگ و ترمینال بین مدی، مجتمع‌های تجاری و اداری، کارخانه‌های فرآوری و پردازش کالا، آزمایشگاه‌ها، مجتمع‌ خدمات رفاهی، هتل و... می‌باشد.

c1
c2
c3
c4